Home
III Konkurs geograficzno – historyczny na temat naszego sąsiada Litwy i partnerstwa Krotoszyn – Mejszagoła

24 maja w naszej szkole odbyła się już III edycja konkursu geograficzno-historycznego „Litwa i wspólne partnerstwo Krotoszyn –Mejszagoła”. Organizatorami byli: Towarzystwo Przyjaźni Krotoszyn – Mejszagoła i Szkoła Podstawowa nr 1 w Krotoszynie. Uczniowie podczas konkursu odpowiadali na pytania związane ze wspólną historią Polski i Litwy, historią kontaktów Krotoszyna z Mejszagołą, a także z ciekawostkami dotyczącymi Mejszagoły. Nie zabrakło też pytań z geografii Litwy. Do konkursu zgłosili się uczniowie z  miejskich szkół. W komisji zasiedli członkowie zarządu Towarzystwa Przyjaźni Krotoszyn – Mejszagoła w osobach:  Tadeusz Stachurski - prezes, Wiesław Świca,  
Po wnikliwej analizie prac konkursowych, komisja ogłosiła wyniki:

  • I miejsce zajął Jakub Stasiak ze Szkoły Podstawowej nr 1
  • II miejsce zajął Arkadiusz Śnieciński ze Szkoły Podstawowej nr 1
  • III miejsce zajęła Julia Kwiatkowska  ze Szkoły Podstawowej nr 8

Nagrodą główną wartości 950 zł, ufundowaną przez Towarzystwo Przyjaźni Krotoszyn – Mejszagoła jest wyjazd zwycięzcy na kolonie do Mejszagoły.
Za II miejsce przewidziano dofinansowanie kosztów kolonii w kwocie 200 zł, które ofiarował drugi organizator – Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Stowarzyszenie Sympatyków Krotoszyńskiej Jedynki.
Kolejne trzy miejsca nagrodzone zostały książkami, ufundowanymi przez Burmistrza Krotoszyna.
Uczniowie otrzymali dyplomy za zajęte miejsca. Nauczycielom wręczono podziękowania za przygotowanie swoich wychowanków. Konkurs zakończono wspólnym poczęstunkiem, na którym nie zabrakło chłodnika litewskiego.

Renata Witczak

 

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0335.JPG

Komunikaty

Rodzice pytają!

Zapraszamy Wszystkich Rodziców, którzy chcieliby podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami lub opiniami na temat relacji rodzic-szkoła-uczeń-nauczyciel do współpracy. Jesteśmy otwarci i chętnie odpowiemy na każde zapytanie, postaramy się rozwiązać nurtujące zagadnienia. Prosimy pisać na którykolwiek z podanych niżej adresów mailowych: sp1@krotoszyn.pl, g1@krotoszyn.pl z dopiskiem "Rodzice pytają". Mile widziany kontakt za pomocą poczty dziennika elektronicznego.

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Środa
24 Października 2018
Europejski Dzień Otyłości
Imieniny obchodzą
Antoni, Boleczest, Filip, Hortensja,
Marcin, Rafał, Rafaela, Salomon

Do końca roku zostało 69 dni.
Zodiak: Skorpion

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?