Home
Ogólnopolski Zlot Szkół im. Powstańców Wielkopolskich i Bohaterów Powstania w Gnieźnie

Szkoła Podstawowa nr 1 z Krotoszyna na Ogólnopolskim Zlocie Szkół im. Powstańców Wielkopolskich i Bohaterów Powstania w Gnieźnie 7 czerwca w 2018 r. spotkało się w Gnieźnie kilkanaście szkół, które w swoim imieniu noszą pamięć o uczestnikach zrywu Wielkopolan sprzed stu lat. Zlot zorganizowany był z okazji setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. Gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 2 w Gnieźnie.
Z naszej szkoły wyruszyła dziesięcioosobowa delegacja uczniów z pocztem sztandarowym, opiekunami i panią dyrektor Sławomirą Kalak. Na miejscu, po wprowadzeniu sztandarów szkolnych, odśpiewaniu hymnu gospodarzy, nastąpiło krótkie powitanie wszystkich gości przez dyrektor gnieźnieńskiej ”Dwójki”. Po krótkim akcencie artystycznym, poczty sztandarowe i pozostali uczestnicy we wspólnym przemarszu udali się na gnieźnieński Rynek. Tam powitał też wszystkich Prezydent Miasta Tomasz Budasz. Wykonano wspólne zdjęcie i wypuszczono do nieba białe i czerwone balony.
Po tym miłym akcencie nasza grupa wraz z asystentem senatora Roberta Gawła, panem Adamem Galusem, udała się z przewodnikiem na Wzgórze Lecha, gdzie zwiedziliśmy Katedrę i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Z towarzyszącym nam przez cały dzień słońcem, wrażeniami i dobrym humorem, wróciliśmy do domu.
Uczciliśmy po raz kolejny w tym roku szkolnym pamięć Bohaterów Powstania Wielkopolskiego.

Link

Galeria

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0304.JPG

Komunikaty

Kalendarz Szkoły Podstawowej nr 1

Kalendarz Szkoły Podstawowej nr 1 - 2017/2018 ( II półrocze)

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Środa
24 Października 2018
Europejski Dzień Otyłości
Imieniny obchodzą
Antoni, Boleczest, Filip, Hortensja,
Marcin, Rafał, Rafaela, Salomon

Do końca roku zostało 69 dni.
Zodiak: Skorpion

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?