Home
Losy naszych absolwentów – wywiad z Panią Moniką Panek-Siudy

Nasi młodzi dziennikarze – Marysia i Maciej przeprowadzili wywiad z absolwentką naszej szkoły – p. Moniką Panek-Siudy. Pani Monika jest lokalnym przedsiębiorcą – właścicielką sklepów odzieżowych „MonEw – dla wyjątkowych kobiet”. Uczniowie zadali jej pytania dotyczące wspomnień związanych ze szkołą oraz radami jakich może udzielić młodzieży właśnie zastanawiającej się nad wyborem ścieżki kariery. Bardzo dziękujemy za udział w naszym wywiadzie oraz odpowiedzi, które będą inspiracją dla naszych uczniów.

1.    Czy pamięta Pani w jakich latach uczęszczała do naszej szkoły?
„Jak się nie mylę to było w 82r.”
2.    Jak Pani wspomina czas spędzony w szkole?
„A bardzo fajnie. Byłam bardzo zadowolona.”
3.    Czy pamięta Pani swoich wychowawców i nauczycieli?
„Oczywiście, że tak. Moim pierwszym wychowawcą była Pani Jola Talarczyk – wspaniały nauczyciel. A później od klasy 4 - Pani Zofia Kolanowska, która uczyła geografii”
4.    Czy pamięta Pani jakieś wydarzenie lub wspomnienie związane ze szkołą?
„Tak. Szczególnym wydarzeniem w tej szkole był Dzień Samorządności. Polegał on na tym, że nauczyciele stawali się uczniami, a uczniowie nauczycielami. Wszyscy się przebieraliśmy i było bardzo wesoło.
A wiecie co jeszcze pamiętam? Mieliśmy węzeł radiowy. Intensywnie działał na każdej przerwie.
I co jeszcze najważniejsze bo tego wy nie macie – mieliśmy ogromny chór, który prowadziła Pani Danusia Kaczmarek. Było rewelacyjnie. Jeździliśmy po różnych miastach, śpiewaliśmy, zdobywaliśmy nagrody.”
5.    W którym roku powstała Pani firma i dlaczego taka branża?
„Ja z wykształcenia tak naprawdę jestem nauczycielem. Mój dyplom leży w szufladzie ponieważ w 2000r. rozpoczęłam przygodę z handlem. Lubię kontakt z drugim człowiekiem. I to jest coś co robię do teraz. A w tym roku moja firma osiągnie pełnoletność ponieważ będziemy mieć 18 rok naszej działalności na rynku krotoszyńskim.”
6.    Jakie cechy należy posiadać aby osiągnąć sukces, z perspektywy Pani doświadczenia?
„Trzeba wierzyć w to co się robi. Pomimo wszystko trzeba dążyć do tego co chcesz robić. Nawet jeśli ktoś ci powie, że tego nie osiągniesz, musisz robić swoje i iść do przodu.”
7.    Jakiej rady udzieliłaby  Pani młodym ludziom wchodzącym w dorosłe życie?
„Żeby wszystko dobrze przemyśleli. Żeby mieli dobre strategie. I przede wszystkim żeby robili to co lubią. To jest najważniejsze. Jeżeli ktoś założy firmę tylko po to żeby mieć pieniądze a nie będzie miał pasji – nic z tego nie wyjdzie.”

Galeria

 

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0307.JPG

Komunikaty

Skargi i wnioski

Skargi i wnioski przyjmowane są przez Dyrektora szkoły – w każdą środę w godzinach od 15.00 do 16.00.

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Środa
24 Października 2018
Europejski Dzień Otyłości
Imieniny obchodzą
Antoni, Boleczest, Filip, Hortensja,
Marcin, Rafał, Rafaela, Salomon

Do końca roku zostało 69 dni.
Zodiak: Skorpion

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?